آکواریوم‌ها همیشه موردعلاقه کودکان و بزرگسالان بوده‌اند و منبع خوبی برای سرگرمی و آموزش هستند. آکواریوم‌های خانگی شاید به اندازه یک کاسه کوچک باشند، ولی برخی آکواریوم‌ها در جهان وجود دارند که می‌توانند یک اکوسیستم کامل را در خود جای دهند. در این مقاله 10 تا از بزرگترین آکواریوم‌های دنیا را به شما معرفی می‌کنیم:

 

 

آکواریوم چیملانگ چین (Chimelong Ocean Kingdom)

 

آکواریوم چیملانگ چین

 

آکواریوم چیملانگ در شهر ژوهای در جنوب استان گوانگدانگ چین قراردارد. حجم آب این آکواریوم، 12.9 میلیون گالون است که به عنوان بزرگترین آکواریوم جهان شناخته می‌شود. چیملانگ دارای 7 تم اقیانوسی است که هر کدام مختص به بخش خاصی از اقیانوس است. محبوب‌ترین این 7 بخش، مخزن کوسه است که دارای بزرگترین گنبد آبی دنیا برای دیدن کوسه‌هاست.

 

 

مارین لایف پارک سنگاپور (Marine Life Park)

 

آکواریوم مارین لایف پارک سنگاپور

 

آکواریوم پارک مارین شامل 12 میلیون گالون آب است که در شهر سنگاپور واقع شده و دارای بیش از 800 گونه آبی و 50 هزار موجود زنده است.

 

 

اوشنوگرافیک اسپانیا (Oceanogràfic)

 

 والنسیا اوشنوگرافیک

 

اوشنوگرافیک در شهر والنسیای اسپانیاست و بزرگترین آکواریوم اروپا و بزرگترین تونل زیر آب اروپا با 10 میلیون گالون آب است. زیستگاه‌های مختلفی برای تمساح‌ها، دلفین‌ها و پرندگان در اینجا وجود دارد.

 

 

آکواریوم جورجیا ایالات متحده (Georgia Aquarium)

 

آکواریوم جورجیا

 

آکواریوم جورجیا در ایالت جورجیای آمریکا، بزرگترین آکواریوم کشورایالات متحده است. بازدیدکنندگان از این آکواریوم فرصت دیدن انواع گونه‌های آبی، از جمله کوسه، نهنگ، اره ماهی و سایر آبزیان را پیدا می‌کنند.

 

 

اوشناریوم مسکو (Moscow Oceanarium)

 

مسکوواریوم مسکو روسیه

 

اوشناریوم مسکو در پایتخت روسیه دارای 6 هزار غرفه نمایشگاهی است و بازدیدکنندگانش می‌توانند لوازم موردنیاز برای آکواریوم خود را از این محل خریداری کنند.

 

 

 

دریا با نمو و دوستان اورلاندو ایالات متحده (The Seas with Nemo & Friends)

 

دریاها با نمو و دوستان آکواریوم اورلاندوی آمریکا

 

"دریاها با نمو و دوستان" بخشی از تم پارک والت دیزنی، به نام epcot است که با 5.7 میلیون گالون آب در اورلاندوی آمریکا واقع شده است.

 

 

shedd aquarium شیکاگو ایالات متحده

 

shed aquarium chicago us

 

آکواریوم shed در ایلینویز شیکاگو یکی از قدیمی‌ترین آکواریوم‌های دنیاست که در سال 1929 ساخته شده و دارای چندین بخش مختلف و درحال ساخت می‌باشد.

 

 

 

جهان دریایی یوشاکا دوربان، آفریقای جنوبی (uShaka Marine World)