اگر یکی از معیارهای انتخاب هتل برای شما، معماری و طراحی دکور آن است، شاید این مقاله برای شما مفید باشد. همه ساله هتل‌های دنیا برای گرفتن جایزه مجله معتبر Dezeen که درزمینه معماری و طراحی فعالیت می‌کند، رقابت سختی دارند. گرفتن این جایزه برای یک طراح معماری در هر جای دنیا، مثل یک برگ برنده و افتخار بزرگ است.

تنوع نامزدهای امسال این جایزه از اتاق‌های شناور یک هتل چینی، تا یک هتل صخره‌ای در یونان متغیر است.

این هفت هتل در سال 2020 یکی از بهترین‌ها در زمینه معماری و دکوراسیون هستند:

 

 

هتل فوچون ریزورت، چین

اتاق‌های قایقی این هتل در کناره رودخانه فوچون قرارگرفته است. شکل ساخت اتاق‌های چوبی به یک سنت قدیمی برمی‌گردد. انتهای اتاق‌ها مثل قایق‌های قدیمی، حفاظ وجود دارد.

 

هتل ریزورت فوچون چین

 

هتل سینت، سانتورینی یونان

گروه معماری Kapsimalis Architects یک هتل با اتاق‌هایی در غارهای جزیره سانتورینی طراحی کرده است. هتل در حاشیه دهکده اویا و در بالای یک صخره آتشفشانی واقع شده است. چشم انداز دریا و کوهستان ساده و درعین حال دیدنی است.

 

هتل سینت یونان سانتورینی

 

هتل آپفل ، تیرول اتریش

در ایالت تیرول جنوبی کشور اتریش، یک هتل جذاب که مثل یک واحه مانند وجود دارد که یکی از بهترین‌های لیست ماست. 18 سوئیت این هتل درفضای باز، محیط روستایی را برایتان تداعی می‌کند.

 

هتل آپفل اتریش

 

خانه شیشی-ایوا، کارویزاوا ژاپن

این بوتیک هتل 10 اتاقه شامل یک کتابخانه، یک باغ با 250 درخت و محیطی دوستانه و اجتماعی است. این هتل از پایتخت فقط یک ساعت فاصله دارد . مناسب گذراندن یک آخرهفته توام با آرامش است.

 

شیشی ایوا هتل ژاپن

 

هتل تینگ، بالی اندونزی

یک هتل بوتیک 14 اتاقه در ساحل شمالی بالی که توسط معمار استرالیایی ساخته شده است. این هتل به دلیل دورافتاده بودن، استفاده از عناصر سنتی در ساخت و طراحی واحدها، یک مکان فوق‌العاده برای لذت بردن از جزیره بالی است.

 

هتل تینگ بالی اندونزی

 

هتل شیک‌لند، دا نانگ ویتنام

این هتل دوستدار طبیعت در شهر زیبا و ساحلی دا نانگ ویتنام واقع است که 21 طبقه و 153 اتاق دارد. بالکن اتاق‌های هتل از گیاهان گرمسیری پوشیده شده است که از دور مثل یک جنگل سرسبز به نظر می‌رسد. هتل شیک‌لند برای آن گروه از مسافرانی ساخته شده که هم می‌خواهند از نعمت نور خورشید و بادهای ساحلی استفاده کنند.

 

هتل شیکلند ویتنام دوستدار محیط زیست

 

آنجی ارلو ریزورت، هوژو چین

این هتل در شهر هوژو و در مکانی کوهستانی و پوشیده از درختان و گیاهان بامبو ساخته شده است. اگر می‌خواهید از شهر و زندگی شهری دور شوید، اینجا متعلق به شماست. ورودی هتل پایین‌تر از سطح زمین و شکل یک غار دارد و نمای خارجی طبقات بالا، تعریفی جدید از یک هتل تجملاتی را ارائه می‌دهد.