اطلاعات آتن
کشور یونان
دین مسیحی
جمعیت 700000
زبان رسمی یونانی
آب و هوا مرطوب مدیترانه ای
میانگین دما 20
سطح قیمت متوسط

یونان از کشورهای جنوب اروپا، در انتهای  شبه جزیره بالکان واقع شده است و خطوط ساحلی گسترده و جزایر زیبایی در دریای اژه و دریای مدیترانه دارد. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی، بلغارستان و ترکیه هم مرز است. فرهنگ و تاریخ قدیمی یونان تأثیر زیادی بر هنر، زبان، فلسفه، سیاست و ورزش جامعه غرب داشته است، از جمله ژانرهای کمدی و درام، حروف الفبای غرب، نظرات افلاطون و روش سقراط، دموکراسی و جمهوری، و مسابقات المپیک همه از یونان ریشه گرفته و وارد سایر مناطق اروپا شده است. علاوه بر این، یک مکان جغرافیایی و توریستی جذاب برای مسافرت و گردش است. یونان همچنین عضو کشورهای شینگن است که می توان با اخذ ویزای شینگن به آن سفر کرد.

 


یونان یکی از محبوب ترین کشورهای  توریستی در جهان است که جزو 20 کشور برتر توریستی جهان به شمار می رود. طبق گزارش وزارت گردشگری یونان، این کشور در سال 2013 حدود 20 میلیون بازدید کننده داشت که تعداد زیادی برای یک کشور کوچک با 11 میلیون نفر جمعیت است. سواحل کشور، آب و هوای تابستانی لذت بخش، شب های زیبا، مکان های تاریخی و طبیعی باعث توجه زیاد گردشگران به یونان شده است.


اکثر بازدیدکنندگان از سایر کشورهای اروپایی به یونان می روند اما در سال های اخیر توجه گردشگران خارج از اروپا نیز به این کشور زیاد شده است. فصل توریستی یونان از ماه آوریل تا اکتبر(فروردین تا مهر) است که گردشگران زیادی را به جزایر زیبای یونان مانند سیکلادیس (Cyclades)، جزایر دودکانس(Dodecanese) و جزایر غربی یونان می کشاند.

 

 

آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب شهری است ۳۰۰۰ساله که نام خود را از کلمه یونانی "آتنا" به معنای الهه عقل وخرد برگرفته است.

میدان "سینتاگما ( Syntagma Square )"میدان مرکزی شهر آتن است که در نزدیکی ساختمان پارلمان و یکی از معروفترین هتلهای شهر (تصویربالا) واقع شده است.

آتن با جمعیتی حدود سه میلیون و 120 هزار نفر، پایتخت یونان و در نزدیکی خلیج سالونیک از شهرهای مهم و تاریخی جهان است.

این شهر زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی می‌باشد.

آتن شهري زيبا و تماشايي و پر از باغ هاي سرسبز و پارك هاي ديدني است.

تقريباً تمام خانه هاي آتن بالكن هاي كوچكي دارند كه ساكنان آنها، گلدان هاي كوچك شمعداني شان را در آنجا نگهداري مي كنند و خيابان هاي آتن با درختان مركبات و بخصوص پرتقال زينت داده شده است. شهر آتن مناظر تاریخی و توریست پسند بسیار زیادی دارد که اکثراً در سرتاسر جهان شناخته شده اند.